YOLCU GEMİLERİNDE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ?

11

Zenginlerin seyahat ettiği kruvaziyerlerde 3 bin dolar maaşla çalışacak Türk makyaj ve güzellik uzmanları için başvurular başladı. Siz de yolcu gemilerinde çalışmak ister misiniz? Eğer isterseniz, bu yazımız tam da size göre… Hemen yazının devamını okuyarak gemide çalışma fırsatını değerlendirin…

Yolcu Gemilerinde İş İmkanları

Adaylar kursa giderken para alacak, lüks gemilerde hem dünyayı gezip, hem de çalışacak.Üst gelir grubundakilerin tatillerini geçirdiği lüks gemilere eleman arayan İngiliz Steiner şirketi, Türk güzellik uzmanlarına çağrı yaptı. Türkiye’de MC Akademi ile anlaşan İngilizler, gemilerde çalışacak bin 500 ile 3 bin dolar arasında maaş verecekleri makyaj uzmanları arıyor.

İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Bu yıl yaklaşık 500 kişiyi gemilerde görevlendirecek olan şirket, yeni elemanlar için de alımlara başladı. Makyaj, bakım, manikür, pedükür gibi güzellik üzerine konularda eğitim verdikleri eski ve yeni öğrencilerini lüks gemilere gönderecek olan MC Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, zengin turistlerin Türk makyajını ve Türk uzmanların yöntemlerini çok beğendiğini söyledi. Bu yüzden gemilerde özellikle Türk güzellik uzmanlarının tercih edildiğini belirten Koç, yeni alınacak 250 kursiyer için İŞKUR’la işbirliği yapıldığını ifade etti. Koç, “Bu işbirliği ile ücretsiz meslek edindirme kursları verilecek. Kursiyerlere ihtiyaçları için günlük 15 lira ödenecek. Uzaktan gelenlere de İstanbul’da kalacak yer hazırladık. Sertifikalar 3-6 ay arasında veriliyor. Kursu tamamlayanlardan seçilenler gemilerde görevlendirilecek” dedi.

YÜKLÜ BAHŞİŞ VAR

Türkiye’nin her yerinden talep geldiğini anlatan Koç, Şişli’de 50 öğrenci kapasiteli bir misafirhanelerinin bulunduğunu kaydetti. Lüks gemilerde görev yapacaklar hem dünyayı gezip, hem de para kazanacak. Yetkililer, gemilerde çalışanlara yüksek maaşın yanında, yüklü bahşiş de verildiğini ifade etti.

YOLCU GEMİSİNDE ÇALIŞMAK İÇİN ARANAN ÖZELLiKLER

*21 yaşından büyük olmak.
*İyi derecede İngilizce bilmek.
*Güzellik uzmanlığı sertifikasına sahip olmak.
*En az ilkokul mezunu olmak.

11 YORUM

  1. Merhaba 7 yıldır kuaförüm moda sektöründe, fotoğraf, reklam, klip,film gibi birçok alanda bu hizmeti verdim hayatımda yeni maceralar arıyorum pasaportum mevcut fakat işle ilgili sertifika m bulunmaktadır çalışabilir miyim?

    • Yolcu gelileri için gerekli özel sertifikalar var ise bunlara başvuru yapabilirsiniz.
      Bir çok yolcu gemisi çok uluslu personel barındırdığından 1 den fazla yabancı dili çok iyi seviyede biliyor olmanız gerekmektedir.
      Bir çok isim yapmış başarılı şirketten de hizmet belgesi sizin başarınızı şirketler katında belgelemek için önemlidir.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here