Tankerler İçin VIQ 6 SIRE 2014 Yayınlandı

0

Tanker tipi gemilerin denetlenmesi konusunu işlerken yapılan denetlemelerden bir tanesinin de SIRE Inspection olduğundan bahsetmiştik. Tanker gemilerinin bu SIRE denetlemeleri belirlenmiş bir kontrol listesine göre yapılmaktadır. Bu kontrol listesine de SIRE Checklist adı verilmektedir.Günümüz teknolojisinin sürekli ilerlemesinden dolayı ve yaşanan bazı aksilikler neticesinde daha önceden farkedilemeyen eksikliklerin belirli süreler içerisinde düzenlenmesinden dolayı, tanker tipi gemi denetlemelerinden birisi olan SIRE denetlemelerinde kontrol edilen konular da düzenli olarak güncellenmektedir. Bu yazımızın da ana konusu SIRE denetlemelerinde kontrol listesi kullanılan Vessel Inspection Questionnary adı verilen listenin en güncel halinin sizlerle paylaşılmasıdır.

Tanker tipi gemiler için denetlemenin ana kaynağı olan Vessel Inspection Questionnary ( VIQ 6 ) 2014 yılı son güncellemesi ile yayınlandı.

OCIMF tarafından SIRE denetlemelerinin rehberi niteliğindeki VIQ 6 2014 Edition‘u yazımızın devamından indirebilirsiniz.

SIRE denetimlerinde kontrol edilenler nelerdir, vetting maddeleri, remark yememek için geminin nerelerinde ne gibi hazırlıklar yapılacağına dair gemi adamlarının rehberi olan VIQ 6 2014 Edition‘u indirmek için

BURAYA TIKLAYINIZ!..

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here