Palmali Denizcilik Türkiye’ye Taşınıyor

0
Palmali Denizcilik

Dünyanın en büyük denizcilik şirketlerinden birisi olan Palmali Denizcilik operasyon merkezlerini Türkiye’ye taşıma kararı aldı. Merkez operasyonların Türkiye’ye taşınacağını bildiren Palmali Denizcilik sahibi Mübariz Mansimov, şimdiye kadar 100 kadar yeni personeli işe başlattıklarını, Mart ayına kadar buna 400 kişilik daha istihdam sağlanacağı bilgisi verdi.

Palmali Denizcilik Operasyon Merkezini Türkiye’ye Taşıyor

Dünyanın önde gelen denizcilik şirketlerinden olan Palmali Denizcilik Şirketler Grubu, ocak ayı itibarı ile tüm denizcilik operasyonlarının merkezini Türkiye’ye taşıma kararı aldı.

Şirketten yapılan yazılı açıklama ile, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında önümüzdeki Mart ayına kadar toplamda 500 kişiyi işe alarak kampanyaya destek vereceğini bildirerek bu kampanyaya katıldığını ilan etti.  Şu ana kadar 100 kişiyi işe aldıklarını belirten şirket, Mart ayına kadar 400 kişiyi daha bünyelerine katacaklarını bildirdi.

Şu anda şirketin dünya genelinde toplam 20’den fazla operasyon merkezi bulunuyor ve bu merkezlerde toplamda 12000 kişinin çalıştığı belirtiliyor. Kiralaması altında bulunan gemilerle şu an itibarı ile 200 gemiyi kontrol eden şirketin tüm operasyon merkezleri artık Türkiye’den yönetilecek.

Türk Ekonomisi Gelecek Vaadediyor

Palmali şirketler grubu sahibi Mübariz Mansimov şirket olarak her geçen gün büyüdüklerini belirterek Türkiye’deki istikrarlı büyümenin kendilerinin dikkatini çektiğini ve bu büyümeye de güvendiklerini belirterek bu kararı aldıklarını belirtti.

Türkiye’deki istihdam seferberliğine güvenerek destek verdiklerini açıklayan Mübariz Mansimov bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini bildirerek şu açıklamalarda bulundu;

“Büyüyen ve gelişen Türkiye’de biz de varız diyoruz. Palmali Holding bünyesinde 100 yeni personeli işe başlattık. Mart ayına kadar olan süreçte 400 kişiye iş alanı açacağız. Yeni dönem planlamamızda artık filomuza katılacak yeni gemilerimizi Türk tersanelerinde yapacağız. Aynı şekilde arızalanan ve bakımı gelen tüm gemilerimiz için Türk tersanelerini kullanacağız. Bunun ilk adımını 2019 mart ayında 2 gemi siparişi vererek atacağız.

Denizcilik Ekosistemine Katkı Sağlayacağız

Palmali şirketler grubu sahibi Mübariz Mansimov sözlerine şu şekilde devam etti;

“Gemicilik eko sistemine Holding olarak elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Gemilerimiz tüm limanlara Türk bayrağıyla girecek. Önümüzdeki süreçte Türkiye ile büyüyeceğimize inanıyoruz. Denizcilik sektöründe geçmişten günümüze krizlerin yaşandığı dönemler hep oldu ve olacak. Ama bizim durmaya hakkımız yok, devam edeceğiz. Denizcilik sektörünün tüm paydaşlarına sesleniyorum; Gelin birlik olalım ve Türkiye’yi dünyada söz sahibi ülke haline getirelim. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede bunu yapmalıyız, hatta yapmaya mecburuz.”

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here