Liman Cüzdanı ve Sertifika Evrak Takip

0
Liman Cüzdanı Evrak Takip

Gemiadamları için hazırladığımız bu yazıda Liman Cüzdanı Evrak Takibi, Gemi Adamı Cüzdanı Evrak Takibi ve Liman Başkanlığı Evrak takibi ile gemi adamı sertifika takibi işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz.

Liman Başkanlığı evrak takip konusunda bazı sorunlar yaşanmaktadır. Malum. Orada çalışan insanlar da başvurulardan dolayı veya yeni gelen yönetmeliklerin uygulamasından dolayı evrak teslimi yapan gemi adamlarının başvuru sonuçlarını takip edemiyorlar.

Liman Cüzdanı takip veya liman cüzdanım nerede sorusunu soranlar için aslında bakanlığın güzel bir online uygulaması var. Buradaki web sayfasına gerekli bilgiler girilerek liman cüzdanı nerede?, liman evrakları onaylandı mı?, gemi adamı cüzdanımı ne zaman alırım gibi sorulara en kısa yoldan cevaplar alınabilmektedir.

 

Liman Cüzdanı Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Gemi adamı liman cüzdanı evrak takibi için öncelikle liman başkanlıklarına yaptığınız bir başvuru olması gerekmektedir. Bu başvuru esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur da şudur ki, verdiğiniz evraklarda eksik bir belge olmamasıdır. Bazen hem bizim hem de liman başkanlığında görevli memur arkadaşlarımızın gözünden kaçan bazı belgeler olabiliyor ve liman cüzdanı işlemleri esnasında Ankara merkezde haberimiz dahi olmadan evraklarımız geriye dönüyor ve bize bilgi de verilmiyor.  Belirli bir süre sonra Liman Cüzdanım Nerede? diye sorular sorunca da işin aslı ortaya çıkıyor.

Bu durumun önüne geçmek için Liman Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar konusunda en detaylı çalışmayı yapıp, gerekirse eksiklik gördüğümüz yerleri liman başkanlığındaki memur arkadaşlara çekinmeden danışmalıyız.

Liman Cüzdanı için başvurumuzu yaptıktan sonra görevli memur arkadaşımız bilgileri ve liman cüzdanı kayıt işlemi’ni sisteme girerek işimiz resmiyet kazanıyor. Artık bundan sonraki her aşamayı internetten takip edebiliriz.

Liman Cüzdanı ve Sertifika Evrak Takibi İçin Liman Cüzdanı Takip adresine girerek işlem durumunuzu kontrol etme imkanınız bulunmaktadır. Sistem sizi e-devlet sistemi girişine yönlendirecek ve buradan da istediğiniz işlem sayfasına aktaracaktır.

Başvuru aşamasından sonra liman cüzdanı ortalama olarak 15 gün içerisinde, kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz adrese geliyor. Bu süre sonunda hala size PTT tarafından liman cüzdanı işleminize ait bir bilgi mesajı gelmediyse, olası karışıklığı başından düzenlemek için başvurusunu yaptığınız liman başkanlığından liman cüzdanı son durum bilgilerine ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here