Kaçak Yolcular Denizde Bırakıldı

1
Denize Bırakılan Afrikalılar
Denize Bırakılan Afrikalılar
Denize Bırakılan Afrikalılar

Senegal’den Deval Denizciliğe ait Lady Saliha isimli kuru yük gemisine kaçak olarak binen 2 Afrikalı’nın gemi kaptanının talimatı ile denizin ortasında bir sal ile bırakılması denizcilik camiasında şok etkisi yarattı. Deval Denizcilik yetkilileri Lady Saliha gemisinin kaptanından olay ile ilgili bilgi aldıklarını ve kaçak yolcuların denize bırakılması olayını detaylıca anlattı.

Mart 2013 tarihinde gerçekleştiği belirtilen olayda Deval Denizcilik yetkililerinin açıklamalarına göre Lady Saliha isimli geminin kaptanından olay ile ilgili bilgi istediklerini belirtip şu açıklamada bulunulmuştur;

“Geminin o tarihteki kaptanından izahat talep edilmiştir. Gemi kaptanından alınan sözlü beyanata göre ilgili geminin Liberya’nin Buchanan liman sınırları içerisinde (okyanus ortasında değil – görüntülerin belirli bölümlerinde sahilin ne kadar yakın olduğu açıkça görülmektedir) demir yerinde demirli vaziyette yükleme yapmak üzere beklerken 16 Mart 2013 günü geminin yeke dairesinden gürültü gelmesi üzerine gemi kıç tarafı kontrol edilmiş ve geminin dışarısında, dümen yelpazesi üzerinde iki yabancı uyruklu kişinin bulunduğunu görmüştür.

Ancak bu kişiler geminin ABD’ye gitmeyeceğini öğrendiklerinde geminin dümen yelpazesinden denize atlayarak karaya doğru yüzmek istemişlerdir. Gemi kaptanı, kişilerin yüzerek karaya gitme niyetlerinde olduklarını anlamış, karaya daha kolay çıkabilmeleri için birkaç sal ve küreği denize indirerek bu kişilere vermiştir. Bilahare, dürbünle yapılan takip sonrasında kişilerin karaya çıktıkları görülmüştür. Çıkan haberlerin kötü niyetle yapıldığı ortaya çıkmıştır.”

Afrikalı Kaçak Yolcular
Afrikalı Kaçak Yolcular

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaçak yolcuların denize bırakılma anlarını kaydeden bir kişi görüntüleri internet ortamına ekleyerek bu olayın ortaya çıkmasını sağladı. İşte o kan donduran görüntüler,

Kaçak Yolcuların Denize ( Ölüme ) Terk Ediliş Görüntüleri

 

 

1 YORUM

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here