Gemide Kalp Krizi Geçiren Mühendis Kurtarılamadı

0
Gemide Kalp Krizi Geçiren Mühendis Hayatını Kaybetti

Gemide yaşamak gerçekten de çok büyük bir emek, yürek ve fedakarlık ister. Hayat her zaman iyi şeylerle karşımıza çıkmayabiliyor. Tıpkı bu haberde belirtildiği gibi . Çanakkale Boğazından geçiş yapan Marshall Adaları Bayraklı Tulpar Gemisi 4. Mühendislerinden 24 yaşındaki Ebubekir TOPBAŞ isimli denizci kardeşimiz, fenalaştı. Gemide kalp krizi geçiren genç mühendis kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Gemide Kalp Krizi Geçirdi

Rusya’nın Novorosissyk Limanından İzmir Nemrut Limanına seyir eden Marshall Adaları Bayraklı Tulpar isimli gemide kalp krizi geçiren Ebubekir TOPBAŞ isimli 4. mühendis maalesef hayatını kaybetti.

Rusya’nın Novorossiysk Limanı’ndan İzmir’in Nemrut Limanı’na giden Marshall Adaları bayraklı 179 metre uzunluğundaki ‘Tulpar’ adlı kargo gemisinin Çanakkale Boğazı geçişi sırasında makineci personel Ebubekir Topbaş rahatsızlandı.Telsizle Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi’ne, Topbaş’ın durumu bildirildi. Ardından sahil güvenlik ekipleri gemiye giderek, Ebubekir Topbaş’ı aldı.
Sahil Güvenlik 32 Botuna alınan Topbaş, sağlık ekiplerince kalp masajı yapılarak, Çanakkale Yat Limanı’na getirildi.

Burada ambulansa alınan Topbaş Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.24 yaşındaki Mühendisin tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği bildirildi.
Gemi ise Karanlık Liman Demir mevkiine demirletildi.

Daha önce de gemide karşılaşılan hastalıklar konusunda genel bir bilgilendirme yazısı yazmıştık ve buradan da çıkarılabilecek sonuç şu oluyor. Her ne kadar kazanılan ücretler çok gibi görünse de, gemide yaşamak streslidir ve karada çalışan bir insanın karşılaştığından çok daha fazla risk ile insanlar karşı karşıyadır. Sadece fiziksel değil, psikolojik risk etmenleri yönünden de en zorlu imtihanlara giren denizciler kazandıkları her kuruşu hak ettiklerini göstermiş oldular.

Gemide kalp krizi geçiren 4. mühendis kardeşimizin mekanı cennet olsun. Allah kederli ailesine sabırlar versin.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here