Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Puanları 2015

4
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Taban Puanları 2015
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Taban Puanları 2015
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Taban Puanları 2015

Üniversite yerleştirme sınavlarının 2. ayağı da bu hafta sonu yapıldı. Şimdi akıllarda en önemli sorular var. Acaba Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği puanları 2015 kaç puan olur? Sınava girip gemi makineleri işletme mühendisliği yazacak arkadaşımız gemi makineleri işletme mühendisliği puanlarını merak edecekler. 

Aslında yıllardır sınav sistemi içerisinde olan siz arkadaşlara bu durumu anlatmak çok enteresan. Birçok farklı alandan bu konuda hep aynı mesajı alıyorum. Bu yıl gemi makineleri işletme mühendisliği taban puanları ne olur? İTÜ denizcilik fakültesi 2015 taban puanları nedir diye.

Hepiniz biliyorsunuz ki sistem tamamen bir ekonomik tablo ile işletiliyor. Aynı arz-talep dengesi gibi. Düşünün bir. Pazardasınız. Erik piyasaya yeni çıkmış. Birçok kişi erik almak istiyor. Ama çok az tezgahta erik var. Sizce pahalı mı olur ucuz mu? Elbette pahalı olacak. Çünkü ona ulaşmak isteyen biraz daha fazlasını vererek sahip olmak isteyecek.

İTÜ Gemi makineleri işletme mühendisliği 2015 puanları da aynı şekilde belirlenecek. Eğer ülkedeki en başarılı öğrenciler burayı tercih ederse puanı düşük arkadaşlarımızın şansı olmayacak. Söz gelimi 2014 yılı itü gemi makineleri işletme mühendisliği bölümüne en son giren arkadaşımızın puanı 349, 1. sırada giren arkadaşımızın puanı da 449 olarak görünüyor. Dolayısı ile 69500. sıralamada olan arkadaşımız girmiş. Bu da demek oluyor ki geçtiğimiz sene itü gemi makineleri işletme mühendisliği bölümünü tercih edenlerin puanları 449 ile 349 arasındaymış. Eğer bu yıl tercih edecekler arasında puanı 480 ve 450 olanlar olursa 449 puan alan kişi yerleşemeyecek demektir. Yani geçen yıl fakülteye 1. sırada giren kişi bu yıl aynı sisteme göre dışarıda da kalabilir.

Size önerim sakın geçtiğimiz yıl sıralamasına bakıp da burayı zaten kazanamam puanları çok yüksek demeyin.

Siz istediğiniz yeri ilk sıralara yazın. Sizin gibi düşünüp tercihinden vazgeçecekler oldukça( ve her zaman olacaktır) sizin yerleşme şansınız artacaktır.

Farkındayım. Bu yazıda sizler de benden gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü taban puanları 2015 veya yerleştirme puanlarını beklediniz ama kimse tercih yapmadan bunu kestirmek bu sistemde çok zor.

Herkese tercihleri döneminde başarılar diliyorum. Eğer aldığınız puanı bu başlık altından paylaşıp nereleri yazacağınızı belirtirseniz az buçuk gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü yerleştirme puanları 2015 tahminen belli olur.

Kolaylıklar diliyorum.

4 YORUM

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here