Gemi Hırsızları Yakalandı

1
Gemi Hırsızları Yakalandı

Ceren 3 ve Doğan Kartal isimli kuru yük gemileri geçtiğimiz günlerde Pendik açıklarından kaçırılmıştı. Gemilerin izine Yalova’da rastanılması üzerine gemi hırsızları yakalandı. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Gemiler Haciz Nedeniyle Bekliyordu

İşletmeci firmanın haczedilmesinden dolayı Türk Bayraklı olan 47 metrelik Ceren 3 ve Doğan Kartal isimli iki kuru yük gemisi pendik açıklarında demirde beklemekteydi. Gemiler, kimliği belli olmayan kişi yada kişilerce İstanbul Pendik açıklarından Yalova’ya kadar getirildi.

Yalova’nın Armutlu ilçesi Keçikaya mevkiinde geçen hafta karaya oturan iki kuru yük gemisini sökerek parça parça çalmaya kalkışan 4 kişi, Jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Armutlu Keçikaya mevkiinde karaya oturan gemiler, burada bırakıldı. Durumu fark eden Yalova Liman Başkanlığı, Armutlu ilçesi ile Esenköy beldesi arasında bulunan Keçikaya mevkiinde karaya oturan gemiler hakkında soruşturma başlattı.

Kıyı Emniyeti Gelmeden, Hırsızlar Geldi

Yaşanan durum Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne de bildirildi. Ancak olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri gelmeden bölgeden güvenlik kuvvetlerinin ayrılmasını fırsat bilen hırsızlar, her iki geminin de bulunduğu sahile oksijen tüpleri çıkararak gemileri söküp parçalara ayırmaya kalktı.

Olay yerine baskın yapan Jandarma, 4 kişiyi gözaltına aldı. Hacizli olan ve sökümü yapılmak istenen gemilerin durumuyla ilgili Bursa’nın Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Gemilerin kim tarafından Yalova’ya getirildiği, söküm işlemlerinin önceden planlanıp planlanmadığı konularında soruşturma yürütülüyor.

Yalova’da Gemi Hırsızlığı. Ceren 3 Gemisi ve Doğan Kartal Gemisi

1 YORUM

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here