En İyi Denizcilik Firmaları

29
En İyi Denizcilik Firmaları

Denizlerde çalışıp para kazanmak isteyen herkes doğal olarak kendileri için en güzelini isterler. Peki en iyi denizcilik firmaları hangileridir? Bunların içerisinde en yüksek maaşı veren denizcilik firması hangisidir? Çalışma koşulları nelerdir? Bu yazımızda sizlere bu konular hakkında genel bilgiler verip denizcilik firmaları hakkında aklınızda bir takım bilgilerin oluşmasını ve araştırmalarınızı da bu yönde yapmanızı sağlamaya çalışacağım.

En İyi Denizcilik Firmaları Nasıl Belirlenir?

Elbette bir çok alanda en’lere sahip firma olabilir. Burada önemli olan öncelikle bizim hangi kategorideki en iyiyi bulacağımıza karar vermektir. Örneğin konteyner, tanker, kimyasal, dökmeci, ro-ro, barge. Bunların her birisi ayrı karakteristiğe sahip gemiler. Dolayısı ile de her birisinin en iyileri kendi içlerinde farklı olacaktır. Bunların içerisinde yabancı bayrak, Türk bayrağı olanları var. Uluslararası sularda çalışanı var, kabotaj hattında çalışanı var. Personeli yabancı olanı var, Türk olanı var.

Gördüğünüz gibi kriterler çok fazla olunca detaylandırmak da o derecede zor oluyor. Ama ben sizin işinizi kolaylaştırmak adına belli kategorilerden bazı şirketleri burada sizlerle paylaşacağım. Son karar elbette sizlerin olacak. Benim size burada vereceğim bilgiler kesinlikle kesinlik içermemekle beraber, yorumu, araştırması ve detayları tamamen size kalmış durumda olacak. Genel başlıklar halinde en iyi denizcilik firmaları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tanker Taşımacılığında En İyi Denizcilik Firmaları

DİTAŞ Denizcilik

Ditaş Denizcilik

Tanker firmaları konusunda DİTAŞ Denizciliği en iyi denizcilik firmaları konusunun başına aldım. Çünkü denizcilik firmaları içerisinde belli bir düzeni ve devamlılığı olan nadir şirketlerden bir tanesidir. DİTAŞ Denizcilik daimi kadro sistemi ile personel çalıştıran bir firmadır. Yani kontrat usülü çalışma yoktur. DİTAŞ Denizcilik tarafından kabul edilirseniz, sabit kadronuz olur ve sürekli olarak orada çalışabilirsiniz. Maaşlar kontrat usülüne göre değil yılda 12 ay sürekliliği vardır. Gemide olmadığınız dönemlerde maaşınızda mesai ücreti olmadığından dolayı düşme yaşanacaktır ama kök maaşınızı almaya devam edersiniz ve izin döneminizde de sigortanız tam olarak yatacaktır. Bununla beraber bir Koç Holding şirketi olan DİTAŞ Denizcilik’te çalıştığınız zaman, Koç Holding şirketlerinden özel indirim haklarınız, özel sağlık sigortası gibi avantajlarınız olacaktır. Bütün gemileri Türk Bayraklı olan DİTAŞ Denizciliğin sadece 1 gemisi Amerika hattında kirada çalışmaktadır. Tüm personeli Türk’tür ve maaşlar hiç sektirilmeden her ayın son günü hesabınıza yatırılmaktadır.

Websitesi: www.ditasdeniz.com.tr


Beşiktaş Denizcilik

Beşiktaş Denizcilik

Ülkemizin diğer önemli tanker şirketlerinden birisi de Beşiktaş Denizciliktir. 2001 yılında Türkiye’ye gelen 2 suezmax tipi gemiden ( suezmax gemi 165000 ton taşıma kapasiteli gemidir) birisi DİTAŞ Denizciliğe gelen CUMHURİYET Tankeri, diğeri de Beşiktaş Denizciliğe gelen BEŞİKTAŞ tankeridir. Buradan da Beşiktaş Denizciliğin, ülkemizdeki tanker piyasasına verdiği hizmet kolaylıkla görülebilir. Türk personelle çalışan Beşiktaş denizciliğin sefer bölgesi değişkendir. Maaşlarını ay sonunda belirlenen günler içerisinde ödeyebilmekte, sıkıntı yaşanmamaktadır. Personeli bilgili ve deneyimli olup gemilerinde yaşam standartları gayet iyidir. Beşiktaş Denizcilik aynı zamanda Yalova Altınova bölgesinde bir de tersane sahibidir.

Websitesi: www.besiktasgroup.com/


Zenith Gemi İşletmeciliği

Zenith Denizcilik

Eskiden Dünya Denizcilik olarak bilinen Zenith Denizcilik, geçtiğimiz yıllarda dünyanın en iyi denizcilik firmalarından birisi olan Scorpio Group bünyesinde işletmecilik yapmaya başlayarak standartlarını dünya standartlarına entegre etmeyi başarmış, çalışmaları ile de dünya tanker taşımacılığı alanında önemli bir yere sahip olan denizcilik firmalarımızdan birisidir. Genelde belirli personel ile çalışmayı tercih ettiğinden dolayı, her ne kadar DİTAŞ Denizcilikteki kadro sistemi resmiyette yok desek de çalıştığı personeli kolay kolay bırakan bir firma olduğu söylenemez. Hiyerarşik bir temelde taşımacılık görevini üstlenen firmanın gemileri yabancı bayraklıdır.

Websitesi: www.zenithmanagement.net/tr/index.html


İnce Denizcilik

İnce Denizcilik

Türkiye’nin dökme ve kuru yük taşımacılığındaki en iyi denizcilik firmaları konusunda da İnce Denizcilik ile başlamak istedim. 1967 yılından beri taşımacılık alanında faaliyet gösteren İnce Denizcilik şu an dünya genelinde taşımacılık alanında ciddi potansiyele sahip firmalardan bir tanesi. Birisi İstanbul, diğeri Singapur’da olmak üzere 2 adet operasyon merkezi bulunan İnce Denizciliğin şu anda işlettiği 14 adet çeşitli tonajlarda gemileri bulunmakta.

Websitesi: www.inceshipping.com/


Mardaş Denizcilik

Mardaş Denizcilik

Türkiye’nin lider denizcilik firmalarından birisi olma hakkına sahip olan Mardaş Denizciliğin şu an işletmesinde olan 8 adet kuru yük gemisi bulunmaktadır. Büyük bir organizasyonu kontrol eden Mardaş, sadece gemi işletmeciliği değil bunun yanında liman işletmeciliği de yaparak sadece kendi gemilerine değil, özellikle Ambarlı Limanında bulunan diğer gemilere de hizmet verebilme kapasitesine sahip ender firmalardan birisi olma özelliğine sahiptir. Personel maaş ödemelerini TL olarak yaparken, zabitlerin maaş ödemelerini dolar kuru üzerinden yapmaktadır. Mardaş Denizcilikte kontrat usülüne göre çalışma yapılmakta olup kontratlar 6 aylık periyotlarda tamamlanmaktadır.

Websitesi: www.mardas.com.tr/


Arkas Denizcilik

Arkas Denizcilik

Konteyner taşımacılığı konusunda en iyi denizcilik firmaları araştırmamızın ilk sırasında Arkas Denizciliği yazmazsak yanılırız. Arkas Holding bünyesinde faaliyet gösteren Arkas Denizcilik gerçekten işini hakkı ile yapan nadir firmalardan bir tanesidir. Holding bünyesinde sadece deniz taşımacılığı bulunmuyor. Otomotiv sektöründen liman işletmeciliğine kadar bir çok alanda faaliyet gösteren Arkas Denizcilik, geçtiğimiz yıllarda bir değişikliğe de girerek petrol bunker burge gemilerinin işletmesi ile özellikle Ambarlı limanında çalışan gemilere yakıt ikmali konusunda da hizmet vermeye başlamış, bu alanda sektörde önemli firmalardan birisi olma ünvanına erişmiştir. Arkas Denizciliğin Merkezi İzmir’dedir. Yoğun ve hareketli bir gemi programına sahip olan şirkette çalışanların bir çok sosyal haklardan yararlandığı bilinmektedir. Arkas Denizciliğin kaç gemisi var? sorusuna ise işletmeciliğini de yaptığı gemilerle beraber 49 adet konteyner gemisi ve 7 adet yakıt ikmal barcı bulunmaktadır.

Websitesi: www.arkas.com.tr


Turkon Line

Turkon Line

Konteyner taşımacılığı konusunda ülkemizin belirli şirketlerinden birisi de şüphesiz ki Turkon Line’dır. Çeşitli tonajlarda 7 adet konteyner gemisi bulunan Turkon Line ile ilgili bazı olumsuz algılar piyasayı meşkul ediyor. 2010 dünya ekonomik krizinden etkilenen firma, belirli bir dönem maaş ödemelerini geciktirmesi ile biliniyor ama ona rağmen de hala varlığını sürdürebilmektedir. Ulusal ve uluslararası düzeyde toplamda 8 adet irtibat bürosu bulunmaktadır. Turkon Denizcilik aslında gemileri, teknolojisi ve uzman kadrosu ile yurt dışında bile kendine imrenndiren bir denizcilik firmamızdır. Yaşam mahallinden aşağı katlara olan ulaşımın asansörlerle sağlandığı, lüks kamaralara sahip olan firma sağlam bir kemik kadroya sahip ve çalışanlarına da yaptığı özel sigorta ile aslında eskiden yaşamış olduğu sıkıntıları atlattığını bir şekilde gösterebiliyor. Turkon Denizcilik gemi maaşlarına gelecek olursak, geçtiğimiz yıl için edindiğimiz bilgiler personel için 4+1 kontratla $1100-$1200, zabit kadrosu maaşları da 3+1 kontratla $2600-$5250 olduğu yönündedir.

Websitesi: turkon.com/


Ekol Lojistik

Ekol Lojistik

Ro-ro taşımacılığına geçtiğimiz yıllarda giren Ekol Lojistik firması yeni bir taşımacılık firması olmasına rağmen kendi alanında en iyi denizcilik firmaları yazımızda kendine yer edinmeyi başardı. Yalova’da kendisine özel bir liman yapan ekol lojistik özellikle İtalya hattı ile öncelikle kendi bünyesinde olan ekol lojistik araçlarının daha hızlı transferini sağlayarak hem kendi taşımacılık ağını geliştirmiş, aynı zamanda diğer nakliye firmalarının ulaşımını kolaylaştırarak alanında eksikliği yaşanan konuda çözüm sunmaya çalışmaktadır. Henüz yeni bir denizcilik şirketi olmasına rağmen uzman kadrosu ve tecrübeli ekibi ile ilerleyen dönemlerde çok çok daha iyi noktalara geleceği sinyallerini şimdiden bize veriyor. Ekol lojistikte zabit kontratlarının şu an 2+2 olduğu ve ilerleyen dönemde, ülkemiz için hayal olan 1+1 sistemine geçeceği de alınan bilgiler arasında yer alıyor. Ekol Lojistik gemileri sefer bölgeleri ise sadece İtalya olmayıp, Fransa ve Yunanistan hatları da mevcut. Ekol Lojistik gemi sayısı şu an 7 tane ve hastalık karşılıklı olarak 9 sefer yapılmaktadır. Ekol Lojistik gemilerinde de kadro sistemi uygulanmakta olup, süreklilik bulunması bakımından denizciler açısından bir avantaj olduğu görülmektedir.

Websitesi: http://www.ekol.com/tr/


Ulusoy Denizcilik

Ulusoy Lojistik

Aslında ulusoy denizcilikten ziyade aklımızda hep UN Ro-Ro olarak kalan ülkemizin ilklerinden olan ro-ro firmasıdır. 2000’li yılların başında Haydarpaşa Limanının vazgeçilmezi olan ve kendisine has gemileri olan firmanın şu an Pendik tersanesi yanındaki özel limanı ile hem İstanbul şehir trafiğine olan olumsuz etkisi azalmış, hem de ulaşım zamanları konusunda bir ilerleme kaydetmiştir. Bazı gemilerinin Amerikan işletmesinde olması ve buradaki çalışanlar ile Türk bayraklı gemilerdeki çalışanların yaptıkları işler konusunda geçtiğimiz yıllarda bazı sıkıntılar yaşayan şirkette şu an bir çok sorun çözülmüş görülmekte ve çalışanlarının da sendikalaşma kapsamında daha fazla sosyal imkanlara sahip oldukları bilinmektedir. Kontrat süreleri personel için 7+1, zabit ve başlar için de 5+1 ve 6+1 olarak planlanmış olan ulusoy denizcilikte de daimi kadro ile çalışma bulunmaktadır.

Websitesi: www.ulusoysealines.com/

29 YORUM

 1. Avrupa denizcilik kursundan belge aldım.pasaport liman cüzdanım var.sizil hayattta hamur işleri pizza lahmacun pide
  yaptım. sizde bana uygun pozisyon varsa çalışma k istiyorum

 2. ismim mesut ishakoğlu 2013 yılından itibaren gemilerde(denizlerde)görev yapmaktayim.murat hacibekiroğlu2(3000tl)(86 gün)ve güneşli gemisinden maaş alamadığımdan dolayı erken indim(3000tl)maaşımı ödemediler.selay denizcilikte 92gün görev yaptım.selay denizcilikte önceden düzgün ödenen paralardan sonra sorun yaşamaya başladım ve 45 ile 2 ay arasında maaş ödemesinden dolayı (2014-2015)yıllarında erken ayrıldım.gate denizciliğe(mavi marmara) ait yolcu gemisinden alargada olduğundan ve çalişmamasından dolayı lımanı olmamasından dolayı ayrıldım.azov ltd.şti.ne ait azov gemisinde lübnan,arabistan ve ürdün güzergahında 6 ay görev yaptım.tramola2 roro gemisinde ve beykoz yakıt barcında görev yaptım.ulusoy5 roro gemisinden tersanede elemanlarını göndererek bizi önceden işe alıp sonrada bahanelerle kullanılmak üzere tersanede bizi kullanıp çeşmede indirdiler.cenk denizciliğe ait cenk y gemisinde değişmeci olarak görev yaptım.manta denizciliğe(gimak denizcilik)ait erdeniz ve birdeniz gemilerinde 16.08.2016-21.11.2016 tarıhleri arasında görev aldım.erdeniz gemisinde çalışırken geçici olarak birdeniz gemisine göreve gönderdiler.birdeniz gemisinde görev yaparken erdeniz gemisinde yerime eleman alınınca ve birdeniz gemisi çalışmayınca birdeniz gemisinden ayrılmak zorunda kaldım.önceden belirtiğim hususlardan dolayı ustagemici unvanımı almış bulunmaktayım.kimyasal ve petrol ileri sertetifikalarımı da almiş bulunmaktayım.cenk group denizcilik firmasında cenky gemisinde çaliştim.son firmam naklet denizcilik firmasında çalışırken ufak bir kaza geçirdim ve istırahat bitti çalişma izni aldıktan sonra tekrar çalişmaya başlıyorum.gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim.gempo üye numaram:150672

 3. Merhaba iyi günler . Girne universitesi Deniz ulaştırma işletme mühendisliğinden yeni mezun oldum . Staj yapacak gemi arıyorum bütün belgelerim tamamdır .

 4. usta gemiciyim tanker tecrübem var ileri ve tanker kimyasal evraklarım mevcut amerikan vizem var marşhall ehliyetim var tanker ler ve kimyasallarda iş arıyorum

 5. GEMİ CUZDANİM VAR KAMAROT VARDİ KAMAROT OLARAK 3 AY GEMİLERDE CALİSİTM SONRA KAMAROTAN ASCİLİGA CEVİRDİM SU ANDA BOSTAYİM İS ARİYORUM İST BAGCİLARDA OTURMAKTAYİM
  pasaport var saglik raporuda vardir

 6. 30 yıldır ticari gemilerde ustagemici olarak görev yapmaktayım emekliye bayrak farketmez evrakların tam abd vize var iyi gunler

 7. Merhaba ben TORNA FREZE KAYNAK ustasıyım ustalık belgemde var bir yıl uzak yol gemisinde çalıştım iyi bir şirkkette FİTER olarak görev almak isterim bütün evraklarım hazır OSMAN

 8. merhaba ben sivil hayatta elektrık teknisyenıyım ve tecrubem var denızcılık sektörüne atılmak istiyorum elektrık yeterlılıgını alabılmek için 3 ay yagcı olarak calısmam gerektıgını soyledıler ve bende yagcı belgesını aldım kimyasal tanker sertifikamda var belgelerım tamam yağcı olarak iş arıyorum

 9. Merhaba ben sivil hayatta çelik Kaynakçısıyım Elektirik kaynağı.Gaz altı kaynağı.Toz altı Kaynağı.Oksijen kesim yapmaktayım20Yıllık Tejjübem var Bundan sonraki hayatımda Denizcilik sektörüne atılmak istiyorum YACI BELGESİNİ ALDIM KİMYASAL TANKER SERTİFİKAMDA VAR Kursunu gördüm Belgelerim tamam YAĞCI Olarak iş arıyorum

 10. SAYIN MÜDÜRÜM

  Uzun yıllar Haliç Tershanesinde ve Tuzla piyasasında Gemi makinaları owerhaul işleri yaptım.Teknik lise gemi makinaları motor bölümü mezunuyum.pendik SULZER motor fabrikasından Emekliyim 40 yılını bu sektöre vermiş biri olarak 15 yıldır Gemilerde görev yapmaktayım.İş tecrübesi ve idarecilik konusunda gerekli deneyim sahibiyim.Vasıflarıma uygun yabancı Bayraktaki BAŞMAKİNİST iş pozisyonundaki görevlere Talibim.Önceligim Uzakyol dökmeci kuruyük gemileri. Gemide ekip çalışmasına önem veririm.Makina yedeklerinin olmasına ve storların düzenli olmasina dikkat ederim. Kontrat süremde her personelime bilgi birikimimi aktarırım.Çalıştıgım hiç bir firmanın gemisini denizin ortasında bırakmadım.mutlaka ilk limana kadar getirdim. Maaş olarak şirketle görüşürüm.Maaş konusu benim önceliklerimin sırasında en son gelir.

  TECRÜBE SAHİBİ OLDUĞUM MAKİNALAR
  1-SULZER
  2-WARTSİLLA
  3-MAK
  4-SKL
  5-DEUTZ
  6-MAN
  7-MITSUBISHI
  8-BURMEISTER
  9-YANMAR
  10-SCANIA

  BİRÇOK DIZEL MAKINALARIN OWERHAUL İŞLERİNİ YAPTIM.

  REFERANSLARIM
  1- YARDIMCI DNZ
  EBRU HANIM

  Dahili – 203
  2- EKOMAR DNZ
  ASLI HANIM

  3- AHMET BEY
  TUZLA GENEL MOTOR ( Gemi makinaları) Firma Sahibi

  SAYGILARIMLA
  UZAKYOL BAŞMAKİNİST (Panama)
  M.Özdemir

 11. 15 yılık deniz sektöründe çeşitli kuru yük ve tanker firmalarda çalıştım reh türlü sulu yemek et ızgara hamur işleri ekmek pizza poğaça simit işlerinde deneyimli aşçıyım tüm evraklarım tamamdır 22 11 2018 itibaren aşçı olarak işe hazırım

 12. merhaba aşçıyim kuru ve yük motor yat ve yelkenli gemilerde olmak üzere 5 yıl kadardır denizde çalıştım karada eğitmenlik dahi tüm evraklarım ve denizde de hijyen dahi bütün sertifikalarım hazır petrol ve ya ro ro gemilerinde iş arıyorum

 13. Allah selamet versin hayirli günler USTA GEMİCİYİM ileri tanitim kimyasal, tanker ve kuruyük tecrübelerim var gerekli bilgi ve tecrübeye sahibim 9 yıldir hizmet veriyorum bu sektöre.iyi firmalarda calistim artik firmalar yabanci personele döndüğü için boştayim iş ariyorum.Evraklarim hazir marshall ehliyetim var.

 14. iyi günler iyi çalışmalar diliyorum
  usta gemiciyim ’98 Yılından bu yana yapmaktayım
  tercihim kuru yük yabancı bayrak uzak sefer
  ece nur bayraktar 60 bin ton 11 ay son referansım

 15. ALLAH SELAMET VERSIN. BEN AZERBEYCAN VATANDASIYIM. IKINCI MUHENDISIM. PALMALI BAYRATAR EMIROGLU GIBI SIRKETLERDE IKINCILIK YAPTIM. EMILERINIZDE BANA UYGUN POZISYONDA BOS YERINIZ OLURSA SIZINLE CALISMAK STERIM. SAYQILARIMLA TURAL GENCIMALIYEV

 16. Merhaba 10yıldır deniz nakliyatta fiter olarak çalıştım torna operatörüyüm elektirik kaynağı gazaltı kaynağı oksijen sarı ve aleminyum kaynağı tatlı su deniz suyu mekanik yumuşak salmastra pompaları kızgınya dişli fogl gaz pompaları yapmaktayım tanker gemisi is aramaktayım

 17. Mesleğimle ilgili Aşçı olarak her konuda deneyimliyim. Kuruyük, Kontyner, Tanker ve Uzunyol Tecrübem vardır Yabancı bayrak Gemilerde iş aramaktayım.

 18. Kimyasal ve ham petrol gemilerinde uzun süre yağcı olarak görev yaptım yeterliliğim usta makina tayfası bütün evraklarım hazır kimyasal ham petrol tankerleri veya kuruyük gemilerinde yağcı olarak iş arıyorum bayrak tercihim yok SAYGILARIMLA

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here