En Büyük Enerji Gemisi Üretime Başlıyor

0
Karadeniz Holding Powership

Karadeniz Holding için Hat-San Tersanesinde üretilen devasa Enerji Üretim Gemisi (Powership) Gana’da üretime geçmek için hazır. Boyu 300 metre ve genişliği 50 metre olan devasa enerji üretim gemisi Gana’da saatte yaklaşık 500MW enerji üretebilme kapasitesine sahip.

Geçtiğimiz yıllarda Pekar Gruba ait olan Hat-San tersanesi ile yapılan anlaşma gereği kısa sürede üretimi tamamlanan geminin önümüzdeki günlerde Karadeniz Holding kullanımına sunulacağı belirtildi.  Yetkililer bu büyüklükteki geminin inşaasının yaklaşık olarak 18 ay gibi sürede üretildiğini de açıklamalarına eklediler.

Üretiminde yaklaşık olarak günde 1000 kişinin çalıştığı devasa enerji gemisinin yapılan çalışmalara ve projelere göre saatlik üretiminin de 500MW gibi bir değerde olacağı açıklandı.

Ek olarak konuşmalarında inşa etmiş oldukları bu gemi ile altyapıda sıkıntı yaşayan bölgeler için kendi üzerlerine düşen görevi ellerinden geldiğince yapmaya çalıştıklarını söyleyen Altınona Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Talha Pepe, geminin Gana gibi altyapısı zayıf olan ülkelere gidip buralar için enerji üretimi gerçekleştireceğini ve bu şekilde bir projede yer almaktan mutluluk duyduklarını açıkladı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here