DEV YOLCU GEMİSİNDE DEHŞET ANLARI

0

Hırvatistan’ın Dubrovnik körfezi açıklarında hareket eden dev bir yolcu gemisinin üzerinden geçen hortumun görüntüleri nefes kesti. Dev yolcu gemisinde dehşet anlarını yaşayan yolcular hayatlarında görmedikleri paniği yaşadıklarını belirttiler.

Adriyatik Denizi’nde yol alan geminin üzerindeki hortum bir süre etkili olduktan sonra kayboldu.

Gemideki yolcuların durumunun iyi olduğu açıklandı.

100 metre boyunca uzanan deniz hortumunun gemiyi vurduğu görüntüler ise karada bulunan hortum avcısı lakaplı araştırmacı Daniel Pavlinovic tarafından görüntülendi.

Gemi limandan ayrıldıktan kısa bir süre sonra meydana gelen deniz hortumuyla ilgili konuşan Pavlinovic, “Hava çok kötüydü ve o an denizde bir hortumun oluşacağı da belliydi” dedi.

Pavlinovic, Hırvatistan’da 6 yıldan bu yana karada ve denizde oluşan hortumlarla ilgili araştırmalar yapıyor.

Adriyatik’te İlk Değil

Bu tarz hortumların Adriyatik Denizinde çok fazla yaşandığını görmekteyiz. Mevsimsel etkenler ve bölgenin kendine has coğrafyasından dolayı da birden bire değişkenlik gösteren hava şartları, bölgeyi denizciler için çok şüpheli yapıyor. Genelde kargo gemilerinin geçişi esnasında yaşanan hava olaylarında bir çok ro-ro ve feribotun ciddi kazalar atlattığını ve hatta gemilerde ciddi oranlarda yangın vakalarının yaşandığına şahit olduk.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here