Denizcinin Yıpranma Hakkı

0
Denizci Yıpranma Hakkı
Denizci Yıpranma Hakkı
Denizci Yıpranma Hakkı

Son zamanların en tartışmalı konusudur Yıpranma Hakkı ve Kıdem Tazminatı konusu. Peki bu konuda özellikle de Denizcinin Yıpranma Hakkı konusunda yapılan bir çalışma var mı? Aslında Denizcinin Yıpranma Hakkı ve Denizcinin Kıdem Tazminatı konusu şu an itibarı ile tam bir yılan hikayesine dönmüş durumda . Denizcinin Yıpranma Hakkı konusunda Sn. Kemal Murat GÜLER abimizin bakanımız Sn. Faruk ÇELİK‘e arz ettiği bir durum söz konusu. Bu yazımızda Murat abimizin yazısını aynen aktarmak istiyorum.

Denizcilerin yıpranma hakkının ellerinden alınmasının üzerinden geçen yaklaşık dört buçuk senelik zaman içerisinde sivil toplum örgütlerinin , sendikaların, odaların ve siyasetin kayıtsız kalmasına müteakip bendeniz ve bir kaç arkadaşımız yazılı basında , internet gazetelerinde beş on  yazı yazdık. Bu yazılar okundu desteklendi. Ama hepsi o kadar.

Siyaset boyutunda sadece (benim bildiğim kadarı ile) bir milletvekili ilgilenir gibi oldu ama o ugraşın da sonu gelmedi.

Baktık olmuyor imza kampanyası açalım dedik. Change.Org’ da açtığımız imza kampanyasında 6500 imzalara vardık . Şimdi yapmamız gereken bu imzaları hükumetin  yetkili kurumlarına görsel basın aracılığı ile sunmak.

Bugün denizciyim diye övünen  geldiği yerlere denizci sıfatı ile gelenler ben dahil bilmeliyiz ki  “Denizin Emekçileri” olmasa hiç birimiz ne taşıdığımız toplumsal statüye ne de o statülerin bize verdiği role sahip olamazdık. Tüm bunları  dört buçuk sene önce yıpranma hakkı elinden alınan insanlara  borçluyuz ve borçlu kalmaya devam edeceğiz.

Sözü uzatmadan, aşağıdaki linkte toplanan imzaları  Sayın Bakan Faruk Çelik e gereği için arz ederiz.

Sevgiler herkese,

Kemal Murat Guler

İMZA KAMPANYASI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here