Bilal Bal Gemisine Dalgıç Video

0
BilalBal Gemisi Video Görüntüleri

Kasım ayı başında Şile açıklarında Gemlikten yüklediği demir yükü ile Ereğli’ye doğru seyir halindeyken Şile açıklarında olumsuz hava şartlarından dolayı batan bilal bal gemisine dalgıç gönderildi. Aileler, hayatta kalma umutları kalmadığını bildiği gemideki sevdikleri için en azından cenazelere ulaşmak istediklerini bildirdiler.

Bildiğiniz üzere 1 Kasım 2017 tarihinde M/V Bilal Bal isimli gemi Şile açıklarında batmıştı. Mürettebatın çoğu ilk etapta kayıptı ve zaman zaman cenazelere tek tek ulaşılabiliyordu.

Bu sıkıntıyı aşmak için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı filosuna bağlı TCG Alemdar isimli arama kurtarma gemisi görevlendirildi.

Batan Gemiyi TCG Alemdar Arayacak

Batan geminin enkazına TCG Alemdar tarafından dalgıç gönderilerek arama çalışmaları detaylandırıldı. Türk Deniz Kuvvetleri filosuna henüz yeni katılmış olan TCG Alemdar isimli arama kurtarma gemisinin zorlu görevi , batan Bilal Bal isimli gemiye dalgıçlar ile inip arama operasyonunu yapmaktı. Bu konuda profesyonel dalgıçlar arama kurtarma operasyon çalışmalarını videoya kaydettiler.

İşte Bilal Bal Gemisi Video Görüntüleri

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here