Streaming Full Movie The Book of Henry (2017) Online

Liman Başkanlığı Evrak Takibi
Backdrop Movie The Book of Henry 2017

The Book of Henry (2017) HD

Director : Colin Trevorrow.
Writer : Gregg Hurwitz.
Release : June 16, 2017
Country : United States of America.
Production Company : Sidney Kimmel Entertainment, Double Nickel Entertainment.
Language : English.
Runtime : 105
Genre : Drama.

Movie ‘The Book of Henry’ was released in June 16, 2017 in genre Drama. Colin Trevorrow was directed this movie and starring by Naomi Watts. This movie tell story about A boy named Henry has a crush on Christina, the daughter of an abusive Police Commissioner. To keep her safe Henry comes up with a rescue plan. Henry’s mother, Susan, decides to help him carry out this plan.

Download and Watch Movie The Book of Henry (2017)

Do not miss to Watch movie The Book of Henry (2017) Online for free with your family. only 2 step you can Watch or download this movie with high quality video. Come and join us! because very much movie can you watch free streaming.

Streaming Movie The Book of Henry (2017) Online

Incoming search term :

The Book of Henry 2017 Episodes Watch Online, Watch The Book of Henry 2017 Online Free Viooz, The Book of Henry 2017 Online Free Megashare, film The Book of Henry online, The Book of Henry 2017 Full Episode, The Book of Henry 2017 Full Episodes Watch Online, live streaming movie The Book of Henry 2017 online, The Book of Henry 2017 streaming, Watch The Book of Henry 2017 Online Viooz, The Book of Henry 2017 English Full Episodes Free Download, movie The Book of Henry, The Book of Henry 2017 Full Episodes Online, The Book of Henry 2017 English Full Episodes Watch Online, watch full movie The Book of Henry 2017 online, The Book of Henry 2017 For Free Online, The Book of Henry 2017 English Full Episodes Download, watch full The Book of Henry movie, The Book of Henry 2017 English Episodes Free Watch Online, The Book of Henry 2017 English Episode, film The Book of Henry 2017 download, download full movie The Book of Henry 2017, download movie The Book of Henry 2017, Watch The Book of Henry 2017 Online Free putlocker, The Book of Henry 2017 HD Full Episodes Online, The Book of Henry 2017 Watch Online, Watch The Book of Henry 2017 Online Putlocker, Watch The Book of Henry 2017 Online Free, Watch The Book of Henry 2017 Online Free Putlocker, watch full The Book of Henry movie online, Watch The Book of Henry 2017 Online Free megashare, The Book of Henry 2017 For Free online, watch The Book of Henry 2017 movie now, The Book of Henry 2017 English Full Episodes Online Free Download, The Book of Henry 2017 HD English Full Episodes Download, The Book of Henry 2017 English Episodes, The Book of Henry 2017 Episodes Online, Watch The Book of Henry 2017 Online Megashare, live streaming film The Book of Henry 2017, watch full The Book of Henry 2017 film, watch full The Book of Henry film online, watch The Book of Henry 2017 movie online now.

Gemi Adamı - Gemilerde Çalışma Rehberi - Bilgirotası

aktassa hakkında 68 makale
2008 yılında İTÜ Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezun olduğum tarihten itibaren çeşitli tonajlardaki tanker tipi gemilerde Uzakyol Vardiya Mühendisi ve Uzakyol İkinci Mühendisi olarak çalıştım. Şu an Uzakyol Baş Mühendisi yeterliliğim mevcuttur.

78 yorum

 1. İyi günler.. Liman cüzdanımı goc basarı belgemi işletmek amacıyla Ankara ya göndereli on günden fazla oldu.. Ancak liman cüzdanım hakkında hiç bir bilgi alamıyorum. Cüzdan ve evrak takip amacıyla acılan site de servis dışı.. Evraklarımı nasıl takip edebilirim?

  • Ben de aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Eksiksiz teslim ettiğim evraklarım yaklaşık 35 gün sonra elime anca ulaştı. Sistemde sıkıntı olduğu veya gecikmeden ötürü kapatıldığı belirtiliyor. Öncelikle minimum 25 gün zaten beklemeniz gerekiyor. Bu süre içerisinde elinize ulaşmadıysa teslim ettiğiniz Liman Başkanlığına sormanızda yarar var. Adres konusunda epey sorun çıkıyor ve şüphe anında PTT Kargo, Liman cüzdanlarını teslim edilen Liman Başkanlıklarına gönderiyor.

 2. bende stcw lerimi cüzdana işletmek için ankaraya gönderdim kefgen liman başkanlığımdan verilen adresle takip edersin dediler ama açamıyorum o sayfayı
  yardımcı olursanız sevinirim

  • Aynı şekilde diğer liman başkanlıkları için ben de şikayetleri alıyorum.
   Sistemde yaşanan sorundan kaynaklanıyor olabilir.
   En güzel yöntem hiçbirşey olmamış gibi evrakları teslim ettiğiniz liman başkanlığını arayın ve evraklara sorun var mı? Geri mi gönderildi diye sorun.
   Eksik evrak var ise tekrar geri gelmiş de olabilir. Saygılar.

   • E devlet şifresi ile cüzdan takip edilebiliyor ancak en az 25 gundur cuzdanımın basım merkezine gelmesi için bekleniyor. Liman başkanlıgını aradığımda biz artık Ankaraya gönderdik ancak adresinize gelir cüzdanınız diyorlar her zaman oldugu gibi yapacak bir şeyleri yokmuş. Benim anlayamadığım, herhangi bir yenilik olduğunda soz konusu işin yapılan yenilik doğrultusunda daha kolay işlemesi gerekir; ancak ne hikmetse tam tersi oluyor.

 3. allah sonumuzu hayr etsin bindik bir alamete gidyoruz kıyamete sitesi bile acılamayan evrak takibi bile yapılamayan bir cağdayız ptt bir yandan resmi daireler bir yandan bizi işimizden etmekten başka bir işe yaramıyorlar yürürlük cıktı hopala diyip önümüze seriyor sorumluları işi cözmeye yönelik calışma yapmaktan kacıyor suçlu kim yine mağdur olan ben sen başka kim olacak..

  • Kesinlikle haklısın ibrahim.. Cüzdan basım merkezine ulaşamıyorum cüzdan gelmesi bekleniyormys sistemde oyle yazıyor.. Bir ay oldu cüzdanı göndereli

 4. zonguldak liman başkanlığından 29.05.1990 tarinde aldım gemilerde çalıştımcüzdanımın geçerlilik süresi 11.03.1197 de doldu cüzdanımı yenilemek için gerekli işlemler nedir öğrenmek istiyorum

  • Sanırım sürenin dolma tarihi olarak 1997 yılı demek istediniz.
   Bu durumda liman cüzdanınızdaki sertifikalarınızın süresi de dolmuş demektir. Onların yenilenmesi, dolayısı ile yeniden gemi adamı kursuna gitmeniz gerekebilir.,
   Bunun dışında sizden Sabıka kaydı, İkamet Belgesi, Eğitim belgesi, Fotoğraf, Sağlık raporu ve limandan doldurulacak dilekçe de isteyebilirler.
   Süre çok uzun olduğundan sizde mevcut olmayan belgeler için de bence ayrıca Zonguldak Liman Başkanlığı ile görüşmeniz yararınıza olacaktır.
   Saygılarımızla.

  • Ehliyetler Ankara’dan geldiği için ortalama bir ayı bulmakta. PTT kargo ile sadece size teslim edilecek. Normalde verdiğimiz bu bağlantıdan kontrol ediliyor fakat sistemlerden kaynaklanan sorulardan dolayı site açılamayabilir. Her ihtimale karşı evraklarınızı teslim ettiğiniz liman başkanlığını aramanız en garanti yöntem. Bazen eksik evrak oluyor veya evraklar kaybolabiliyor ve maalesef liman başkanlığı personelimiz bu durumda denizcilere haber vermiyor.

 5. mrb benim bazı sorularım olacak yetkılılere yeni kanuna gore lıman cuzdanları surelerı 2019 yılına kadar uzatılmış .ve limandakı yetkılıler stcw lerin suresız olan ornegın 2003 ,2006 yılında verılıpte expıre tarıhı olmayan stcw lerın yenılemesı yenı lıman cuzdanı alınmassa yapılmayacakmıs lıman cuzdanımın suresı 2016 aralık ayına kadar suresı varken neden ben cuzdan yenılemek zorundayım ? ve neden magdur edılıyorum ? ayrıca yenı verılen btm ecdıs ve guvenlık farkındalık sertıfıkalarınında expıre tarıhı yokken bunlar muhaf oluyorda 2006 yılındakıler neden muhaf olmuyor ?

  • Evet.
   Birçok konuda haklısınız.
   Ama bunlardan bizler de etkileniyoruz. Bazı konuların düzelmesi için önce aksaklıkların fiziksel olarak görülmesi gerekmektedir.
   Biliyorsunuz ki şu ana kadar verilen bütün STCW’lerin geçerlilik süresi 2016 Aralığına verilmiştir. O zamana kadar ne kadar bir yığılma meydana geleceğini ve bakanlığın ne gibi bir önlem alacağını bizler de merak ediyoruz.
   Saygılarımla.

 6. gemi adamı cüzdanları yenileniyormuş.açıklamasını internet üzerinden görebilirmiyiz neden yenileniyo ne kadar zaman sonra elimizde olacak ve bitiş tarihi ne olacak.varsa link atarmısınız lüften

  • Nasıl bir yenileme olduğu konusunda bir bilgim yok maalesef. Sadece Farkındalık sertifikası zorunluluğu getirildi ve bunların en kısa süre içerisinde liman cüzdanlarına işletilmesi istenildi. Fakat bunun için de ayrı bir duyuru ilan edilmiş değil. Öyle olsaydı zaten şirketler hemen gerekli adımı şimdiye kadar atmış olurlardı.
   Eğer farklı bir bilginiz olursa buradan bizimle paylaşmanızı rica ederiz.
   Saygılar.

 7. Cüzdan durumunu sorgulamak ıcın sısteme gırıyoruz fakat bazı sıkıntılarla karşılaşıyoruz ornegın sorgulama sayfası aktıf bır şekılde onumuze gelmıo yabancı bır fırma ıle işe başlıcaz ve bu ür belgeler acıl bır şekılde lazım bu sorunun ne zaman kalkıcagına daır bır bılgımde yok
  Eğer farklı bir bilginiz olursa buradan bizimle paylaşmanızı temenni ediyorum

 8. Bu nasıl bir iş, cüzdanımızı teslim ediyoruz yaptıkları saçma ve basit siteden dolayı takip bile edemiyoruz artık ne zaman gelir kim bilir yazık ya koskoca T.C bir site bile yapamıyor sürekli sistemde sorun arıza gözüküyor.

  • Genelde yenileme işlemlerinde 1 hafta içerisinde cüzdanınız elinizde oluyor. Panik yapmanıza gerek yok. En güzel doğrulamayı da PTT Kargo yapıyor. Cüzdanınızı teslim aldıklarında hemen size mesaj atıyorlar.

 9. İstanbul liman başkanlığına 3 adet güvenlık sertıfıkası ile emr sertıfıkasının işlenmesi için liman cüzdanımı teslim ettim.Ankara ya göndereceklerını ve ankaradan adresime geleceğini bildirdiler.Ancak bugüne kadar cüzdanım gelmedi.İstanbul liman başkanlığı ile temasa geçtim.verilen cevap top ankarada artık biz bir şey yapamayız şeklindedir.geçimimizi temin için bu cüzdan olmadan çalışamıyoruz acil cevabınızı bekliyorum

  • Aynı durumdan ben de şikayetçiyim. Ben 2 ay boyunca Ankara’dan evrak beklediğimi biliyorum. Sebep sadece Ankara’da bulunan tek yazım merkezindeki yazıcının arıza yapması. Ne kadar doğru ise bu tabi.
   Sizin yapabileceğiniz şey İstanbul Limana aceleci olmalarından ziyade evraklarda eksik olup olmadığına bakmaları.
   Bazen giden evrakta eksiklikler olabiliyor ve maalesef bu bilgilendirme size yapılmıyor. Bu bilgi sorgulama ekranında Liman Başkanlığı ekranında görülüyor. Eğer evraklarda eksiklik yoksa size ortalama 1 ayda teslim edilecektir.
   Saygılarımla.

 10. Yahu evrak takıbı sayfası neden acılmıyor.
  Vaktımızı harcıyor bızlerı telefonlarda surunduruyorsunuz.
  Ordan oraya baglıyorlar ancak yıne sonuc yok.
  Tek aklımda kalansa Bakanlık bınasının dısında soforlerıyle bırlıkte bekletılen bırbırınden luks araclar.Yazık, cok yazık.

  • Ortalama olarak 10 günde evinizde olur.
   Aslında bu işlem liman başkanlığının evraklarınızı Ankara’ya ne zaman gönderdiğine bağlıdır. Ankara eline ulaşan evrakları hemen işleme alıp 2. gün evinize kargoluyor.

 11. Bu gemi cuzdanini özel sirketlerden cikarsam herhangi bir sikinti olurmu mesela ulusal denizcilik veye yelken denizcilik gibi yardimci olabilirmisiniz

  • Bahsettiğiniz özel şirketler sanırım gemi adamı kursları ve temel sertifika eğitimleriniz zaten onlar vermektedir.
   Bazıları sizin adınıza başvuruyu da yapıyor olabilir. Bunun herhangi bir engeli bulunmamaktadır. Sonuçta liman cüzdanınızın aslı Ankara Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında basılıp onaylanıp tarafınıza ulaştırılacaktır.
   Başarılar dilerim.

 12. merhaba ben 27.09.2015 tarihinde evraklarımı istanbul liman başkanlığına teslim ettim 15 gün kadar oldu yorumlara baktım en az 25 gün de geliyormuş adrese ben evde olmazsam aynı soyad üzeri olan olan annem adresten alabilirmi evraklarımı ve birde evraklarım geldiğinde evde olmazsak ne olur..?

  • Aslında tamamen memura bağlı birşey o. Ben de o sürece 2 defa girdim. Birisinde memur aileme teslim etti , diğerinde etmedi. Etmese bile hemen ertesi gün merkez postaneden alabilirsiniz. Geri göndermiyorlar. Sorun yok.

 13. tunca çakır liman cüzdanı yenileme.14 gün oldu hala adrese gelmedi.sorun var sanırım.cüzdan sahiplerinin mağduriyeti öncelikli hareket edilirse çok iyi olacak.yoksa bu sıkıntıda işimizden olacağız.saygılar

  • Önceleri 4-5 gün içerisinde evraklar gelirken şimdilerde 25-35 günü bulabilmekte. Aralarda verilen tatiller gibi etmenler sanırım bunları etkiliyor.

 14. 01 haziran 2016 günü liman cüzdanımı yeterlilik terfi için liman başkanlığına teslim ettim henüz cevap alamadım, bukadar bekleme normalmidir, şuanki durumu internetten hangi konumda sorgulayabilirim, saygılar.

 15. 27mayos ta evraklarmı verdim liman cüzdanı ve sertifikakarım yenilenmesi için. Atlantis sitesinde hala eski evraklar görünüyor. Başvuruda görünmüyor bu durum normal mi.

 16. Merhaba 3-4 gün öncesine Samsun Limanından gemi adamı cüzdanı değiştirme, (gemiden alınan) eğitim gördü belgeleriyle STCW lerin sürelerini uzatma ve yeni eklenen güvenlik STCW lerini cüzdana işlettirme ile ilgili Samsun Limanına başvuruda bulundum ve evraklarımı teslim etdim.Şu an Ankaradan gelecek olan cüzdanımı bekliyorum bunun tahmini gelme süresi ne zaman olur değişken olabiliyormuş 1 hafta 10 gün 15 gün !!! Birde ek olarak bunun takibini yapabilmem için yukarda vermiş olduğunuz adrese girdiğimde hangi tarayıcıdan denediysemde giriş yapamadım ( https://atlantis.denizcilik.gov.tr/seamanmvc ) girdiğimde siteye ulaşılamıyor yazıyor. 3-4 günden beridir deniyorum yok.İşin kötü tarafı Çin’e vize başvurusunda bunulundu adıma davetiye geldi en azından gidişatla ilgili bilgi alabileceğim bir iletişim numarası yokmu cüzdan basım merkezinin.Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkür ederim…

 17. İyi günler istanbul limanına liman cüzdanımı sertifika ve yeterliliklerimi yenilenmesi için vereli 1 ay oldu. Hala ne atlantiste nede liman baskanlığının sitesinde bir değişim olmadı.aksine hergün atlantiste sertifijalarımın tarihi geçtikçe eski serrifikalara geçmekte ve başvurum bile görünmemekte.acil yardımınız lütfen

  • Muhtemelen evraklarınız Ankara’ya ulaşmış fakat bilgisayar kaydı yapılmamıştır. Bazen geç kayıt yapılıyor ve bir bakmışsınız kayıt açıldığı gün basım ve gönderim de oluyor.
   Ama hala aklınızda bir soru işareti var ise evraklarınızı teslim ettiğiniz liman başkanlığına başvuruda bulunun. Bazı durumlarda liman başkanlığı evrakları eksik teslim alıyor veya kaybediyor ve evraklar limana geri dönüyor ve maalesef liman başkanlığı sizi bu konularda uyarmıyor.

 18. Merhabalar sicil limanım istanbul. Evraklarımı haziran bası samsundan verdim. Evraklarımın ankaraya gittiğini öğrendim . Atlantisde bir değişim yok. Liman cüzdanımda gelmedi sizce durum normal mi. Basımdan önce atlantis sitesinde görülmesi gerekmez mi.

  • Evraklarınızı teslim ettiğiniz liman başkanlıklarından sorgulatma yapınız.
   Bazen eksik evraktan dolayı başvurunuz liman başkanlıklarına dönüyor ve liman sizinle iletişim kurmuyor.

 19. bir aydır cüzdan bekliyorum gemi geldi çağrıyolar ben gidemiyorum aileme sizmi bakacaksınız herkesin çoluğu çoçuğu var denizci demek işini saniyeler içinde halletmesi demek bi cüzdan yeniledik bir ay oldu gelecek burdan sorgulatıyorum açılmıyo kurban olduğum rabbim sizi bildiği gibi yapsın ne diyim

 20. İyi akşamlar herkese iyi forumlar.
  Uzakyol vardiya Mühendisi yeterliliğine sahip ehliyetimi Yüksek voltaj Sertifikası işletmek üzere izmir liman baskanlığına teslim ettim. 09.09.2016 tarihinde.
  Evraklarım Ankara Gemi Adamı Cüzdanı basım merkezine ulaşmış ve onay almıştır. Ekteki gibi “Başvurunuz Gemiadamı Cüzdanı Basım Merkezi tarafından onaylandı. Tarih: 22.09.2016 10:30:37”
  Fakat bundan önceki tüm işlemlerimde onandığı ve yazıldığı işlemler arasında 1 veya 2 saat olmasına rağmen bu başvurumda yazdırılma işlemi gözükmemektedir.
  Önceki başvuru örneğim alt satırdaki gibidir;
  “Başvurunuz Gemiadamı Cüzdanı Basım Merkezi tarafından onaylandı. Tarih: 08.08.2016 10:47:22”
  “Cüzdan Gemiadamı Cüzdanı Basım Merkezi tarafından yazdırıldı. Tarih: 08.08.2016 12:03:44”

  Ekim 06. 2015 tarihinde gemiye çıkıcam ve evraklarım henüz bana ulaşmadı. Gerekirse Ankara’ya bile gidebilirim teslim almak için.
  Tüm mercilere ulaşmaya calıştım ulaştırma bakanlığını arayarak dahili numaralardan GAC basım merkezine de ulaşmaya çalıştım fakat acmadılar. Yardımlarınızı bekliyorum

  • Buradan bizim yapabileceğimiz bir şey yok zaten.
   Ama anlaşılan evraklarınızda bir sorun olmadan onaylanmış, sadece basım merkezinde basılması bekleniliyor.
   Tanıdığım birkaç kişi yaklaşık 60 gündür yenilediği cüzdanını almak üzere bekliyor. Basım merkezinde bir bekleme durumu var.
   Şu an sorun sizinle alakalı değil. İsterseniz bakanlığa resmi bir yazı ile başvurun. Kişisel önerim BİMER aracılığı ile başvuru yaparsanız kısa süre içerisinde resmi cevap gelir ve durumu öğrenirsiniz.
   Kolaylıklar dilerim.

   • bay ogün acar 20 12 2016 itibariile liman cuzdanımı tuzla limanbaşkanlına verdim yaklaşık 30 gün olmak suretiyle hicbirhaberalamadım aradımda biz onayladik diyorlar ve basınmerkesinde beklemekdedir diyorlar onundışında yardımcı olamayız bekleyin diyolar ankaraya arıyorum karaköy limani arayan arıyorum lımanızı arayınn bunasıl devlet işidir anlamıyorum bukunu hakkında bilen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olursa veya yönlendirise cok memlun olurum saygılar allah yardımcımız olsun

 21. Slm arkadaşlar Atlantis diye sitede gemi cüzdanı yazdırıldı diyo 30.09.2016 yazdırılma tarihi ne zaman da gelir bilgisi olan lütfen cevap versin teşekkürler

  • 1-2 gün içerisinde gelir. Zaten sisteme kayıtlı olan telefon numarana da PTT ‘den kargonuz yolda diye mesaj gelecek ve takip numarası da gelir.
   Hayırlı olsun.
   Son 2 ayda duyduğum ilk basıldı haberi bu. 😀

 22. By aktassa size bi sorum olacak hatay İskenderun da bu deniz adamı kimliğini 1600 ₺ TL karşılığında çıkartıyorlarmış bu kimlik tahmini en fazla 21 günde çıkar diyor bunlara güvene bilirmiyiz

 23. Ben liman cuzdanımın ve sertifikalarımın suresini uzatmak için istanbul liman karaköy liman başkanlıgına evraklarımı teslim ettim ama 20 günü geçti hala cuzdanım gelmedi babamın cüzdanı 3 günde geldi ya arkadaş borcumuz harcımız var bu nasıl bir hizmettir parayı öderken hemen kabul evrak teslim edilmeye gelince yok sistemden yok ondan yok bundan amerikadanmı geliyor bu cuzdan yahu el insaf yaa , birde liman başkanlığında memur artistlik yapıyor yok calışmıyorum kime şikayet ederseniz edin kıralına şikayet edin gibi cümleler kullanıyor diğerleride onun avukatlığını yapıyor bu nasıl bir hizmettir eeeyyyyyy denizcilik bakanı ..

 24. Merhaba, evraklarımı içeriye vereli 23 gün oldu. Attığınız linkte eski cüzdanıma ait bilgiler, yenileme işlemleri çıkıyor. Yeni yenileme işlemi sistemde gözükmüyor. Nedeni ne olabilir?

 25. Benim liman çüzdanım ayın 5 den beri basım merkezinde işlem yapılıyor diyor bu işlem kaç günserecek bilgilendirseniz

Yorumlar kapatıldı.