Liman Cüzdanı, Gemiadamı Cüzdanı ve Sertifika Evrak Takibi

Liman Başkanlığı Evrak Takibi

Liman Başkanlığı Evrak Takibi

 

Son zamanlarda Liman Başkanlıklarında Liman Cüzdanı Yenileme, Liman Cüzdanı Çıkarma, Gemi adamı cüzdanıSTCW belgeleri yenileme, STCW belgeleri çıkarma, yeni çıkan sertifikaları çıkarma işlemleri için çok uzun kuyruklar meydana gelmektedir.

Liman cüzdanı yenileme işlemi yaklaşık olarak 1 ay kadar sürmekte ve eğer Sicil Limanınız da İstanbul Liman Başkanlığı ise işiniz daha da zor olmaktadır. Yazımızın devamında sizlere liman cüzdanı evrak takip konusunda yardımcı olacağız.

Bildiğiniz gibi liman cüzdanı evrak takibi veya sertifika takibi için Liman Başkanlıkları tahmini bir süre veriyorlar ve bu evrakların basımı sadece Ankara’da yapıldığından takip konusunda sıkıntılar yaşıyoruz.

Aşağıda belirttiğimiz adreslere girerseniz, hiç liman başkanlığına uğramadan ;

Liman Cüzdanı Evrak Takip,

STCW Sertifikaları Takip,

Sınav Başvurusu Takip,

Yeni Sertifikaları Takip  işlemlerini internet bağlantısı olan herhangi bir yerden kolaylıkla yapabilecek, sadece evrağınız çıktığı zaman limanınıza giderek zamandan kazanmış olacaksınız.

 

Liman Cüzdanı Evrak Takip ve Sertifika Evrak Takip işlemleri için gerekli olan adres;

LİMAN CÜZDANI EVRAK TAKİP

 

Son Yorumlar
 1. Erdi

  İyi günler.. Liman cüzdanımı goc basarı belgemi işletmek amacıyla Ankara ya göndereli on günden fazla oldu.. Ancak liman cüzdanım hakkında hiç bir bilgi alamıyorum. Cüzdan ve evrak takip amacıyla acılan site de servis dışı.. Evraklarımı nasıl takip edebilirim?

  • aktassa

   Ben de aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Eksiksiz teslim ettiğim evraklarım yaklaşık 35 gün sonra elime anca ulaştı. Sistemde sıkıntı olduğu veya gecikmeden ötürü kapatıldığı belirtiliyor. Öncelikle minimum 25 gün zaten beklemeniz gerekiyor. Bu süre içerisinde elinize ulaşmadıysa teslim ettiğiniz Liman Başkanlığına sormanızda yarar var. Adres konusunda epey sorun çıkıyor ve şüphe anında PTT Kargo, Liman cüzdanlarını teslim edilen Liman Başkanlıklarına gönderiyor.

 2. yunus

  bende stcw lerimi cüzdana işletmek için ankaraya gönderdim kefgen liman başkanlığımdan verilen adresle takip edersin dediler ama açamıyorum o sayfayı
  yardımcı olursanız sevinirim

  • aktassa

   Aynı şekilde diğer liman başkanlıkları için ben de şikayetleri alıyorum.
   Sistemde yaşanan sorundan kaynaklanıyor olabilir.
   En güzel yöntem hiçbirşey olmamış gibi evrakları teslim ettiğiniz liman başkanlığını arayın ve evraklara sorun var mı? Geri mi gönderildi diye sorun.
   Eksik evrak var ise tekrar geri gelmiş de olabilir. Saygılar.

   • Erdi

    E devlet şifresi ile cüzdan takip edilebiliyor ancak en az 25 gundur cuzdanımın basım merkezine gelmesi için bekleniyor. Liman başkanlıgını aradığımda biz artık Ankaraya gönderdik ancak adresinize gelir cüzdanınız diyorlar her zaman oldugu gibi yapacak bir şeyleri yokmuş. Benim anlayamadığım, herhangi bir yenilik olduğunda soz konusu işin yapılan yenilik doğrultusunda daha kolay işlemesi gerekir; ancak ne hikmetse tam tersi oluyor.

 3. ibrahim

  allah sonumuzu hayr etsin bindik bir alamete gidyoruz kıyamete sitesi bile acılamayan evrak takibi bile yapılamayan bir cağdayız ptt bir yandan resmi daireler bir yandan bizi işimizden etmekten başka bir işe yaramıyorlar yürürlük cıktı hopala diyip önümüze seriyor sorumluları işi cözmeye yönelik calışma yapmaktan kacıyor suçlu kim yine mağdur olan ben sen başka kim olacak..

  • Erdi

   Kesinlikle haklısın ibrahim.. Cüzdan basım merkezine ulaşamıyorum cüzdan gelmesi bekleniyormys sistemde oyle yazıyor.. Bir ay oldu cüzdanı göndereli

 4. ali

  zonguldak liman başkanlığından 29.05.1990 tarinde aldım gemilerde çalıştımcüzdanımın geçerlilik süresi 11.03.1197 de doldu cüzdanımı yenilemek için gerekli işlemler nedir öğrenmek istiyorum

  • aktassa

   Sanırım sürenin dolma tarihi olarak 1997 yılı demek istediniz.
   Bu durumda liman cüzdanınızdaki sertifikalarınızın süresi de dolmuş demektir. Onların yenilenmesi, dolayısı ile yeniden gemi adamı kursuna gitmeniz gerekebilir.,
   Bunun dışında sizden Sabıka kaydı, İkamet Belgesi, Eğitim belgesi, Fotoğraf, Sağlık raporu ve limandan doldurulacak dilekçe de isteyebilirler.
   Süre çok uzun olduğundan sizde mevcut olmayan belgeler için de bence ayrıca Zonguldak Liman Başkanlığı ile görüşmeniz yararınıza olacaktır.
   Saygılarımızla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>